Haber

Yıkım ve sonrasındaki görüntüler aksiyon filmlerini aratmadı

Yıkım ve sonrasındaki manzaralar aksiyon sinemalarını aratmadı

SAMSUN – Samsun’un İlkadım ilçesinde yıkım çalışması süren iş merkezinden yeni manzaralar ortaya çıktı.

Bankalar Caddesi ile Kuyumcular Çarşısı ortasında bulunan Anakent İş Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor. Yıkım işini üstlenen şirket tarafından yapılan çalışmada 10 katlı binanın ön kısmı çöktü. Cep telefonu kameralarına yansıyan imajlar aksiyon sineması sahnelerini aratmadı.

Çevrede esnaf olan ve dehşet imgeleri çeken Osman Çelik, “Yıkıma binanın alt kısmından başlandı. Alttaki kolon yıkılınca binanın eksiksiz üstten çöktü. Bina yıkılırken dükkanda, vitrindeydim. Bina çökmeye başlayınca dükkanın içerisine gerçek kaçmaya başladım. Ondan sonrada her taraf toz duman oldu. Yol o esnada yaya ve trafiğe kapalıydı. Yıkımın akabinde dükkanın camlarına taşlar geldi fakat pek bir hasar vermedi. Olay anında dehşet yaşadık. Sallanma olunca içeriye kadar kaçtık. O andan sonra da iş yerinin girişini inşaat tarafından değil, art taraftan verdik” dedi.

Yıkıma devam edilen Bankalar Caddesi tamamen araç ve yaya trafiğine kapatılırken, 10 katlı dev binanın yıkımına devam ediliyor. İş merkezinin karşısında bulunan bir banka şubesi müşterilerine mesaj atarak, “Samsun şubemizin karşısındaki binanın yıkımında yaşanan aksaklık nedeniyle sizlerin ve çalışanlarımızın can güvenliğini korumak için şubemizden 18 Kasım Cuma günü hizmet veremeyeceğiz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu